AYVALIK TURİZM DANIŞMA BÜROSU

Danışma Büromuz

Ayvalık Bina1.jpg


KURULUŞUN GENEL TANIMI

Turizmin yoğun olarak gerçekleştiği yerlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünce teşkilatlandırılmış olan Turizm Danışma Büroları; kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür vb. görselleri temin edebilecekleri ilk başvuru yeridir. İlçemiz Turizm Danışma Büromuz ilk olarak 1984 yılında kurulmuş olup halen Yat Limanı karşısındaki büroda hizmet vermektedir.  Tarihi ve turistik şehrimiz Ayvalık'a gelen yerli ve yabancı turistlere kentimiz ve bölgedeki turistik ilgi noktaları hakkında enformasyon hizmeti verilmesi, tanıtıcı ve görsel yayınların dağıtımının yapılmasının yanında yerli ve yabancı turistlerin kentte yaşadıkları sorunların çözülmesinde başvurdukları ve yardım aldıkları, İlçe turizmi açısından önem arz eden bir kamu kurumudur.


KURUMUMUZUN GÖREV VE SORUMLULUKLARI

İlçemiz Turizm Danışma bürosu 1984 yılında Sefa Çamlık Mahallesi İnönü Caddesi No: 11, Yat Limanı karşısında hizmete açılmış olup şu anda halen aynı yerde hizmet vermektedir.

Kurumumuzca yapılan faaliyetler şunlardır:

  • Ayvalık ilçemizi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlere "Enformasyon Hizmeti" vermek

    ( İlçemizdeki gezilecek görülecek yerler, konaklama ve tur olanakları ile ilgili bilgi vermek )

  • İlçemizin yurt içinde ve yurt dışında tanıtımının yapılması,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı İşletme Belgeli Oteller ve Seyahat Acentalarının gerektiğinde denetimi yapmak,
  • Deniz Turizmi Araçları İşletme Belgesi belgelendirme işlemlerini ( su altı ve su üstü sporları, günübirlik tur tekneleri, günübirlik ticari tur tekneleri ve yatlar ) yürütmek ve takip etmek,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı İşletme Belgeli Otel ve Seyahat Acentalarının belgelendirme işlemlerini yürütmek ve takip etmek,
  • Mevzuatça ve Bakanlıkça verilecek diğer görevleri yapmak,
  • İlçemizdeki diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının turizm konusundaki çalışmalarına katkı sağlamak.


PERSONEL DURUMU

Danışma Büromuzda 6 personel görev yapmakta ve hafta içi 08.30 – 17.30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.  Turizm sezonunda hafta içi 08.30 - 18.30 saatleri arasında, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde ise 09.30 17.30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.


H. Yasemin GENÇER - Şube Müdürü

Ömer ŞANCI - Uzman

Taner KÖMÜR - Turizm Araştırmacısı

Hakan AKSU - V.H.K.İ.

Pınar SELÇUK - İşletme İşçisi

Yasemin KIZILKAYA  - Hizmetli


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Sefa Çamlık Mahallesi İnönü Caddesi Kaktüs Sokak No:11  Ayvalık / BALIKESİR
               ( 
Yat Limanı Karşısı )

Tel:   0266 312 2122

Fax:  0266 312 5499

E-posta:    ayvalikturizmdanisma@ktb.gov.tr

Web site:  www.ayvalikturizmdanismaburosu.ktb.gov.tr